Multi Gastro
Najważniejsze urządzenia rozdrabniające dla gastronomii
Najważniejsze urządzenia rozdrabniające dla gastronomii

Krajalnice do wędlin i serów

Mimo ogromnych chęci i wysiłków, nigdy nie będziemy w stanie pokroić ręcznie wędlin i serów z tak dużą precyzją i powtarzalnością, jak korzystając z krajalnicy. Urządzenia te doskonale sprawdzają się nie tylko na stoiskach wędliniarskich w marketach, ale także w zwykłej gastronomii, zwłaszcza w firmach cateringowych czy dużych restauracjach hotelowych. Krajalnica pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy. Zakup wędlin oraz serów, pokrojonych w plastry nie tylko jest większym obciążeniem finansowym dla firmy, ale także znacznie ogranicza możliwość wyboru produktów.

Krajalnice umożliwiają precyzyjną regulację grubości krojonych kawałków. W przypadku krajalnic do wędlin i serów można uzyskać zarówno bardzo cienkie plastry, o grubości 1mm, jak i grubsze, do około 16mm. Na rynku dostępne są także modele, które pozwalają na uzyskanie kawałków o grubości powyżej 25mm.

Miesiarki do farszu i miksery planetarne

Mieszarki, zwane także miesiarkami, służą do obróbki mechanicznej dużej ilości farszu oraz surówek i sałatek. Doskonale sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, sklepach mięsnych, barach oraz zakładach wędliniarskich. Miesiarki pozwalają na błyskawiczne i dokładne wyrobienie mięsa, a także różnego rodzaju farszów.

Precyzyjnie mieszają wszystkie składniki z przyprawami, pozwalając na przygotowanie sporej ilości farszu i mięsa w krótkim czasie. Na rynku dostępne są zarówno ręczne, jak i automatyczne. Najbardziej wydajne urządzenia są w stanie pomieścić i przetworzyć jednorazowo nawet 180 kg mięsa.

Do istotnych urządzeń rozdrabniających należą również różnego rodzaju miksery, a zwłaszcza roboty planetarne. Pozwalają one błyskawicznie, bez wysiłku wymieszać i rozdrobnić sporą ilość składników. Dzięki dostępności różnych rodzajów mieszadeł, miksery planetarne mogą służyć do wyrobienia lekkich ciast, a także precyzyjnego mieszania różnych produktów.

Wilki do mięsa

Maszynka do mielenia w wielu lokalach gastronomicznych działa na pełnych obrotach. Wilki do mięsa przeznaczone dla gastronomii różnią się jednak od standardowych maszynek do mielenia, które znamy z domów. Nie chodzi jedynie o użyte materiały i zwiększoną wytrzymałość sprzętu.

W niewielkich restauracjach stosuje się wilki jednozakresowe, składające się ze ślimaka, noża oraz sitka. Jednak w przypadku lokali gastronomicznych o większych wymaganiach, konieczne będzie użycie sprzętu typu Unger. Są to wilki dwuzakresowe, które posiadają bardziej skomplikowaną konstrukcję. W urządzeniach ½ Unger mięso przechodzi przez ślimak, szarpak, nóż i sitko, a w wilkach typu pełny Unger zastosowane są podwójne sitka oraz noże. To pozwala na sprawniejsze i wydajniejsze rozdrobnienie mięsa nawet w dużych lokalach gastronomicznych.

Kruszarki do lodu

Kruszarka do lodu to proste urządzenie rozdrabniające, które często staje się niezbędne w wielu barach, dyskotekach, klubach nocnych, restauracjach, firmach cateringowych, salach bankietowych czy hotelach. Zasada działania tego sprzętu jest banalnie prosta – lód umieszcza się w podajniku, a następnie metalowe ostrza kruszą go na niewielkie kawałki. Stając przed wyborem kruszarki, należy dopasować moc i wydajność urządzenia do zapotrzebowania konkretnego lokalu. Warto również pamiętać, że kruszony lód jest potrzebny nie tylko w sezonie letnim – w większości restauracji kruszony lód używany jest przez cały rok do przyrządzania koktajli czy serwowania owoców morza.  

Szatkownice do warzyw

Szatkownica do warzyw to prawdopodobnie pierwsze urządzenie, jakie przyjdzie nam do głowy, gdy myślimy o urządzeniach rozdrabniających. To sprzęt, który błyskawicznie i równo szatkuje różnego rodzaju składniki – od warzyw i owoców, po sery czy inne artykuły spożywcze. Pozwala kroić produkty w kostkę, słupki, plastry, a także przerobić na wiórki czy jednolitą miazgę. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na listę dostępnych tarcz, grubości cięcia oraz ich przeznaczenia. Na rynku dostępne są również urządzenia takie jak RQ780, do których można zamówić tarczę z regulacją grubości plastrów, dzięki czemu stają się one bardziej uniwersalne.

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium