Multi Gastro

Okapy przyścienne z filtrami UV

Filtruj produkty
Producent
Dostępność
Cena
  • -
Nowość
Promocja

Okapy przyścienne z filtrami UV

Okapy to niezbędny element w każdej kuchni w lokalach gastronomicznych. To właśnie w nich skrywają się filtry i wentylacje, które pozwalają na odpowiednie oczyszczanie pomieszczenia ze szkodliwych oparów. Właśnie dzięki takiemu urządzeniu doskonale zapewni się warunki, które będą konieczne do tego, aby praca w kuchni lokalu gastronomicznego była na najwyższym poziomie. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się okap przyścienny z filtrem UV. Jest to nowoczesna technologia, która ma za zadanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo i zapewnienie doskonałej jakości powietrza w kuchni, w której pracuje się codziennie przez kilka godzin, a co za tym idzie, niezbędne jest, aby można było pracować w pełni bezpiecznych warunkach.

Jak działa filtr UV w okapie przyściennym?

Podczas smażenia i innych procesach obróbki termicznej, w której używa się tłuszczu, wydzielają się opary, które zawierają cząsteczki tłuszczów. Są one bardzo problematyczne podczas sprzątania, gdyż zostawiają lepką warstwę na różnych powierzchniach oraz mogą być niebezpieczne podczas długotrwałego przebywania w takim pomieszczeniu, który ma w swoim powietrzu właśnie takie opary.
Filtr mechaniczny, który znajduje się przy okapie centralnym z filtrami UV, ma za zadanie wyłapać te cząsteczki. Powietrze, które przedostało się poza filtr mechaniczny, jest poddawane działaniom promieni UV. Działanie takich promieni sprawia, że cząsteczki, które zawierają tłuszcz, rozbijają się na mniejsze, które następnie łączą się z ozonem, przez co przekształcane są na dwutlenek węgla, wodę i znikome ilości pyłu tłuszczowego. Po takim przekształceniu bez problemu zostaną usunięte wraz z wywiewanym powietrzem.
Jak można zauważyć, jest to naprawdę innowacyjne rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich właścicieli lokali o charakterze gastronomicznym. W ten sposób będzie można zapewnić odpowiednie funkcjonowanie w kuchni, co spowoduje lepsze wyniki pracy.

Jak wyczyścić okap przyścienny z filtrami UV?

Każdy zdaje sobie sprawę, jak bardzo uciążliwym problemem są opary, które zawierają tłuszcz. Miejsca przy filtrze w okapie przyściennym gastronomicznym mogą w bardzo łatwy sposób zostać nim pokryte, a następnie będzie bardzo ciężko się tego pozbyć. Jednak jest pewien sposób, który znany jest ze swej skuteczności. Przekazywany jest on z pokolenia na pokolenie, gdyż jest naprawdę nieoceniony. Mowa tu o occie i cytrynie. Taka mieszanka doskonale sprawdzi się do usuwania uciążliwego tłuszczu. Z łatwością go rozpuści i pozostawi doskonały blask na okapie przyściennym z filtrem UV.

Pomagamy w doborze urządzeń: 12 307 79 79

 
Montaż na terenie całej Polski
Wszystkie urządzenia sprzedawane przez naszą firmę mogą być podłączone przez nas profesjonalny serwis na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać indywidualną wycenę.
 
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Prowadzimy profesjonalne usługi napraw, montażu, szkoleń. Wszystkie urządzenia objęte są gwarancją producenta. Oferujemy wsparcie techniczne po upływie gwarancji.
Opinie Klientów
Zawsze fachowe doradztwo, niezawodne produkty w najlepszej cenie.
Cukiernia Cora - Kraków
Szybki serwis, miła obsługa, ogromny wybór - zawsze na czas w super cenie.
Piekarnie La Baguette - Kraków
Profesjonalne podeście do Klienta.
Restauracja Tarasowa - Rybnik
Wszystko super, kontakt, informacje, maile, dostawa.
Kawiarnia Eisdealer - Berlin
Miła i profesjonalna obsługa, świetne piece cukiernicze w niskiej cenie!
Sernik w Koronce- Dębica
Profesjonalne porady. Zawsze chętni do pomocy proponując różne rozwiązania.
Spar Zuzanka - Zawiercie